Cod galben de furtuni pentru jumătate de țară. În restul regiunilor vremea se anunță caniculară
Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis, marți, o avertizare Cod galben de ploi torențiale, descărcări electrice, intensificări ale vântului, vijelii și grindină în jumătate de țară, pe parcursul zilei de marți, în intervalul orar 10 - 21, și miercuri, în intervalul orar 12 - 21.